Po eliminacjach

Data publikacji 10.03.2015

4 marca w trzech miejscach w Polsce: Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zostały przeprowadzone ...

Po eliminacjach 4 marca w trzech miejscach w Polsce: Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zostały przeprowadzone eliminacje do VII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych.
Konieczność przeprowadzenia eliminacji była spowodowana faktem, że do Szkoły Policji w Pile napłynęło 67 zgłoszeń do Turnieju, a według postanowień Regulaminu może w nim wziąć udział maksymalnie 25 szkół. Stąd konieczność przeprowadzenie ogólnopolskich eliminacji w oparciu o test wiedzy.
Wyniki eliminacji zostaną opublikowane na stronie Szkoły Policji w Pile oraz przesłane do poszczególnych szkół. Po zakwalifikowaniu się do Turnieju, dyrektor szkoły (zgodnie z postanowieniami Regulaminu - rozdział II, § 2 ust. 5 i 6), zobowiązany jest do dnia 30 kwietnia 2015 r., przesłać zgłoszenie (załącznik nr 2 do Regulaminu) reprezentacji oraz dane identyfikacyjne zawodników i kierownika drużyny.

VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych organizowany jest przez pilską Szkołę Policji we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Niezmiennym celem Turnieju, który przyświeca jego organizatorom, jest konsolidacja szkół, która zaowocuje bardziej świadomym ubieganiem się absolwentów klas o profilu policyjnym do służby w administracji publicznej, a także otwarcie Policji na środowisko młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.

W ramach Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:

• sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
  • test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
  • test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
  • test umiejętności strzeleckich.

Finał Turnieju planowany jest w dniach 1-2 czerwca br. w Szkole Policji w Pile. Przy tej okazji przewidziane jest również spotkanie dyrektorów szkół w celu wymiany dobrych praktyk z zakresu prowadzenia klas „policyjnych” i rozszerzenia współpracy w tym obszarze.

Informacji na temat Turnieju udzielają: kierownik Sekcji Prezydialnej – podinsp. Dorota Witkowska (tel. 67 352 21 60, tel. kom. 695 820 161) oraz podinsp. Wojciech Thiel (tel. 67 352 24 23, tel. kom. 605 597 988).

Po eliminacjach Po eliminacjach Po eliminacjach Po eliminacjach

autor: Anna Fons