Muaythai na światowym poziomie

Data publikacji 30.01.2015

Na zaproszenie instruktora Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Pile oraz licencjonowanego trenera Polskiego Związku Muaythai – mł. asp. Tomasza Ptaka ...

Muaythai na światowym poziomie Na zaproszenie instruktora Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Pile oraz licencjonowanego trenera Polskiego Związku Muaythai – mł. asp. Tomasza Ptaka, do Szkoły przyjechali trener kadry narodowej i mistrz świata w muaythai Rafał Simonides wraz z goszczącym w naszym kraju Tajem THANIT IM ON. Goście przeprowadzili dla wykładowców oraz słuchaczy kursu podstawowego i kursu specjalistycznego warsztaty z zakresu sztuki walki muaythai (tajski boks). Prezentowane techniki to w głównej mierze dynamiczne i mocne kopnięcia, które są bardzo charakterystyczne dla tej dyscypliny sportu. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu warsztatów, a nasi goście chwalili ćwiczących za wysiłek i zaangażowanie. Na pożegnanie kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych - mł. insp Sylwester Urbaniak wręczył gościom upominki związane ze Szkołą.

Drugiego dnia pobytu goście zwiedzili Szkołę i mieli możliwość obejrzenia zajęć z kryminalistyki, ruchu drogowego, pierwszej pomocy, prewencji. Nasz zagraniczny gość był pod wrażeniem wyposażenia sal specjalistycznych oraz profesjonalizmu i zaangażowania wykładowców w przekazywanie wiedzy policjantom.

Muaythai to sport narodowy w Tajlandii. Jest to sport honoru i dla odważnych ludzi, którzy są w stanie zaakceptować długie godziny treningu, aby dojść do upragnionego zwycięstwa. Zawodnicy walczą ze sobą, a zarazem się szanują. Jeżeli jeden z zawodników podczas walki wyraźnie dominuje i widzi, że ma walkę wygraną, nie szuka destrukcji, lecz zadowala się zachowaniem przewagi i szanuje swojego przeciwnika za odwagę i podjęcie walki.

Muaythai na światowym poziomie Muaythai na światowym poziomie Muaythai na światowym poziomie Muaythai na światowym poziomie

autor: Tomasz Ptak

(30.01.15)