Policyjnie, muzycznie i charytatywnie

Data publikacji 08.01.2015

Policyjnie, muzycznie i charytatywnie Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia w Regionalnym Centrum Kultury (RCK) „Fabryka Emocji” w Pile zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas 23. finału będą zbierane środki dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

W działania te jak co roku zaangażują się policjanci i pracownicy Szkoły, którzy jako wolontariusze będą kwestować w tym szczytnym celu. Funkcjonariuszy z Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły (podinsp. Leszek Koźmiński i asp. sztab. Paweł Leśniewski) oraz szkolną animatorkę kultury p. Annę Fons, będzie można spotkać na specjalnie zorganizowanym stoisku, na którym nie tylko będzie można obejrzeć walizkę kryminalistyczną, ślady, które można ujawnić na miejscu zdarzenia, ale także wykonać pamiątkową daktyloskopię. Z kolei na scenie widowiskowej RCK wystąpi szkolny zespół muzyczny „Awans” złożony z uzdolnionych muzycznie wykładowców Szkoły: podinsp. Jacka Słońskiego (instrumenty perkusyjne), podinsp. Tomasza Ratajczaka (gitara solowa), nadkom. Pawła Holeksę (śpiew, gitara basowa) i ich przyjaciół: Przemysława Wojnarowskiego (śpiew, gitary, instrumenty klawiszowe, aranżacje) i Sylwii Palińskiej (śpiew). W tym dniu, zostaną również wylicytowane na rzecz WOŚP gadżety związane ze Szkołą: pendrive, filiżanka ze spodkiem i breloczek – latarka.

Warto również dodać, że funkcjonariusze grający w „Awansie’, chętnie uczestniczą nie tylko w WOŚP, ale także charytatywnie wspierają muzyczne inicjatywy w Pile i regionie. Kilkanaście dni temu po raz kolejny swoimi talentami wspierali pilski chór „Halka” oraz chór „Gromada” ze Starej Wiśniewki podczas koncertu kolędowego na rzecz budowy pilskiego hospicjum. Występem tym policyjni artyści z zespołu „Awans” rozpoczęli cykl koncertów kolędowych, które będą miały miejsce jeszcze: 18 stycznia (niedziela) w Złotowie i Zakrzewie, a także 25 stycznia w Pile (o godz. 12.00 w Parafii Wojskowo – Cywilnej NMP Królowej Polski – ul. Podchorążych 17 oraz o godz. 16.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki – ul. Browarna 13). Serdecznie zapraszamy.

Policyjnie, muzycznie i charytatywnie Policyjnie, muzycznie i charytatywnie Policyjnie, muzycznie i charytatywnie Policyjnie, muzycznie i charytatywnie

autor: Anna Fons

(08.01.15)