W cieniu dwóch trójek

Data publikacji 15.12.2014

W przeddzień 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, cofamy się do czasów, które są już historią, jednak wciąż pozostają żywe w pamięci wielu osób.

W cieniu dwóch trójek W przeddzień 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, cofamy się do czasów, które są już historią, jednak wciąż pozostają żywe w pamięci wielu osób. Młode pokolenie czerpie wiedzę na temat stanu wojennego z podręczników lub opowieści rodziców czy dziadków. Doskonałą lekcją historii jest także udział w uroczystościach takich, jak dzisiejsza, która odbyła się w deszczowe przedpołudnie pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu.

Delegacje szkół, zakładów pracy, organizacji samorządowych i innych, złożyły wiązanki kwiatów, upamiętniając w ten sposób wydarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego oraz oddając hołd wszystkim walczącym o niepodległą Polskę. W uroczystości wzięła udział delegacja pilskiej Szkoły Policji w osobach zastępcy komendanta insp. Piotra Gacy i naczelnika Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia mł. insp. Artura Godlewskiego.

W cieniu dwóch trójek W cieniu dwóch trójek W cieniu dwóch trójek W cieniu dwóch trójek

autor: Waldemar Hałuja

(12.12.14)

Powrót na górę strony