Po sąsiedzku

Data publikacji 24.10.2014

Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły - nadkom. Artur Kulczak i kom. Sebastian Wegner przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpieczeństwa ...

Po sąsiedzku Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły - nadkom. Artur Kulczak i kom. Sebastian Wegner przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Pile. Policjanci opowiedzieli maluchom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, zaprezentowali filmik tematyczny wraz z testem sprawdzającym dotychczasową wiedzę oraz wykonali pokaz kierowania ruchem drogowym przez policjanta.
Jako ciekawostkę warto dodać, że wspomniane przedszkole sąsiaduje z obiektami sportowymi Szkoły Policji. Będąc na placu zabaw czy też z okien budynku maluchy często obserwują ćwiczących policjantów. Pokazy te zawsze wywołują duże zaciekawienie, stąd też zrodził się pomysł odwiedzin milusińskich w Szkole Policji. W słoneczne przedpołudnie dzieci zwiedziły najnowszą siłownię, a następnego dnia pod czujnym okiem pań przedszkolanek miały miejsce gry i zabawy ruchowe, które przeprowadzono na nowoczesnych obiektach sportowych Szkoły.
Zarówno wizyta policjantów, jak i rewizyta przedszkolaków wywołały mnóstwo uśmiechu na dziecięcych buziach, wystarczy spojrzeć na fotografie.

Po sąsiedzku Po sąsiedzku Po sąsiedzku Po sąsiedzku

autor: Anna Fons