Labrador w roli głównej - 2014 - Szkoła Policji w Pile

Labrador w roli głównej

Data publikacji 09.10.2014

Funkcjonariusze i słuchacze Szkoły Policji w Pile po raz kolejny odwiedzili Publiczne Przedszkole w Kaczorach. Przyczynkiem spotkania była chęć przekazania ...

Labrador w roli głównej Funkcjonariusze i słuchacze Szkoły Policji w Pile po raz kolejny odwiedzili Publiczne Przedszkole w Kaczorach. Przyczynkiem spotkania była chęć przekazania dzieciom informacji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze oraz postępowanie w przypadku napotkania bezpańskiego psa. Wolontariusze, w formie zabawy, przekazali przedszkolakom informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po niej w przypadku braku chodnika. Na zakończenie pogadanki dzieci otrzymały kolorowe odblaski, zwiększające ich bezpieczeństwo w czasie korzystania z drogi.
Prawdziwą eksplozję radości wśród przedszkolaków wywołało pojawienie się psa wraz z jego przewodnikiem, asp. Tomaszem Andrzejewskim. Policjant omówił i pokazał, w jaki sposób postępować w przypadku napotkania nieznanego psa. Dzieci chętnie przyjmowały bezpieczną pozycję „żółwia”.
Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa, podczas której tańczono i śpiewano piosenki.

Labrador w roli głównej Labrador w roli głównej Labrador w roli głównej Labrador w roli głównej
Labrador w roli głównej Labrador w roli głównej Labrador w roli głównej Labrador w roli głównej

autor: Wojciech Thiel

(09.10.14)