Numer specjalny Kwartalnika - 2014 - Szkoła Policji w Pile

Numer specjalny Kwartalnika

Data publikacji 26.09.2014

Mamy dla Państwa nie lada gratkę, w sam raz na słotną pogodę, która zagościła w przyrodzie. Właśnie wyszedł numer specjalny ...

Numer specjalny Kwartalnika Mamy dla Państwa nie lada gratkę, w sam raz na słotną pogodę, która zagościła w przyrodzie. Właśnie wyszedł numer specjalny „Kwartalnika Prawno-Kryminalistycznego” poświęcony 60-leciu Szkoły Policji w Pile. Na blisko 120 stronach została przedstawiona historia jednej z najstarszych szkół policyjnych, a zdecydowanie najbardziej znana w tym środowisku jako ta, która kształci policjantów służby kryminalnej. W bieżącym numerze Kwartalnika znajdziecie Państwo, m.in. informacje na temat historii Szkoły oraz budynku, w którym ma ona swoją siedzibę, wspomnienia absolwentów – np. Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego. Lektura bieżącego numeru pozwoli Państwu także zapoznać się z dniem dzisiejszym i planami na przyszłość pilskiej placówki policyjnej. Dużo miejsca poświęcone zostało także pasjom osób zatrudnionych w Szkole oraz znaczeniu Szkoły w regionie. Dodatkowym walorem najnowszego numeru Kwartalnika są ilustracje, które w liczbie ponad dwustu doskonale uzupełniają poruszaną na łamach czasopisma tematykę. Serdecznie zapraszamy do lektury. Najnowszy numer Kwartalnika oraz wcześniejsze jego wydania, dostępne są w zakładce Kwartalnik.

autor: Waldemar Hałuja

(26.09.14)