Najlepsi z najlepszych

Data publikacji 08.09.2014

W każdą pierwszą niedzielę września od ponad dwudziestu lat autobusy komunikacji miejskiej zmieniają swoje trasy, a mieszkańcy Piły jakby chętniej interesują ...

Najlepsi z najlepszych W każdą pierwszą niedzielę września od ponad dwudziestu lat autobusy komunikacji miejskiej zmieniają swoje trasy, a mieszkańcy Piły jakby chętniej interesują się sportowymi zmaganiami. Można tak sądzić na podstawie licznej obecności kibiców oraz okrzykach dopingujących zawodników biegnących w 24. Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa, który 7 września przebiegł ulicami Grodu Staszica. Naszą Szkołę reprezentowali policjanci, dla których bieganie jest prawdziwą życiową pasją: podinsp. Roman Rauhut (wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej), kom. Sebastian Wegner (wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej), podkom. Mateusz Pałys (wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych) i podkom. Sławomir Szczepański (młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych).
Blisko 3 tysiące zawodników i zawodniczek wystartowało z al. Piastów, meta usytuowana była na Placu Zwycięstwa. Wszyscy przemierzyli dystans 21,097 km, a każdy z kończących bieg otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem czołowego polskiego maratończyka, jakim w tym roku był Zbigniew Pierzynka - mistrz Polski w maratonie w 1979 i 1980 roku i wielokrotny reprezentant naszego kraju w biegach długodystansowych.
W ramach tegorocznego Półmaratonu rozegrano także Mistrzostwa Policji w Półmaratonie. Wśród 2855 biegaczy, którzy ukończyli tegoroczny bieg znalazło się 87 policjantów i policjantek. Najlepszymi okazali się:

- w kategorii kobiet:

1. Edyta Marciniak (KMP w Kaliszu, czas 01:41:40)
  2. Joanna Woźniak-Cieślar (KMP w Żarach, czas 01:43:15)
  3. Marta Witke (KMP w Poznaniu, czas 01:45:25) – absolwentka naszej Szkoły z 2011 r.

- kategorii mężczyzn:

1. Paweł Piotraschke (Szkoła Policji w Słupsku, czas 01:12:52) – absolwent naszej Szkoły z 2004 r.
  2. Adam Thiel (KPP w Lęborku, czas 01:14:51)
  3. Artur Piotrowski (KWP w Radomiu, czas 01:24:50)

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego (w latach 1985-1986 był słuchaczem naszej Szkoły i ukończył w niej kurs dla referentów operacyjno - dochodzeniowych), który objął wspomniane mistrzostwa honorowym patronatem. Oprócz tego, z okazji Jubileuszu 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji, uhonorowano także najlepszego zawodnika ją reprezentującego, którym okazał się podkom. Mateusz Pałys (także nasz absolwent) z czasem 01:26:38. Puchary i nagrody wręczyli zawodnikom Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki oraz Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych mł. insp. Sylwester Urbaniak.
Warto dodać, że 50 słuchaczy naszej Szkoły, którzy odbywają aktualnie praktyki w Komendzie Powiatowej Policji w Pile pełniło służbę na trasie biegu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok. W planach mamy zaproszenie policjantów z zagranicy i wprowadzenie klasyfikacji drużynowej.
Wyniki poszczególnych klasyfikacji dostępne są na stronie internetowej www.pila.halfmarathon.pl

Najlepsi z najlepszych Najlepsi z najlepszych Najlepsi z najlepszych Najlepsi z najlepszych

autor: Anna Fons

(08.09.14)