Akcja poszukiwawcza

Data publikacji 04.09.2014

40 słuchaczy wzięło udział w prowadzonych poszukiwaniach 66-letniego mężczyzny z miejscowości Łobżenica, który w poniedziałek w godzinach wieczornych zaginął ...

Akcja poszukiwawcza 40 słuchaczy wzięło udział w prowadzonych poszukiwaniach 66-letniego mężczyzny z miejscowości Łobżenica, który w poniedziałek w godzinach wieczornych zaginął w okolicach plaży nad jeziorem w Trzeboniu w powiecie pilskim. Zadaniem słuchaczy było przeczesywanie lasów w okolicach Łobżenicy. W akcji wykorzystano również śmigłowiec z kamerą termowizyjną z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i psa szkolonego do poszukiwań ludzi. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach akcja została przerwana z uwagi na zapadające ciemności. Z informacji, które do nas dotarły wynika, że poszukiwany mężczyzna odnalazł się w pobliskiej wsi.
To kolejne cenne doświadczenie uzyskane przez słuchaczy w trakcie szkolenia zawodowego podstawowego.

autor: Robert Hampelski

(04.09.14)