Tylko dla najtwardszych

Data publikacji 03.09.2014

Drugi raz w tym roku policjanci oraz pracownicy Szkoły, wraz z członkami rodzin mieli okazję wziąć udział w spływie kajakowym. Tym razem jego ...

Tylko dla najtwardszych Drugi raz w tym roku policjanci oraz pracownicy Szkoły, wraz z członkami rodzin mieli okazję wziąć udział w spływie kajakowym. Tym razem jego 26-kilometrowa trasa wiodła meandrami Noteci, na odcinku nazywanym Notecią Bystrą, między Ujściem a Czarnkowem.
Na trasie spływu przed uczestnikami stały cztery przeszkody w postaci ponad 100-letnich śluz regulujących poziom wody. Śluzy: Nowe, Romanowo, Lipica pokonano przenosząc kajaki obok nich, natomiast na śluzie Walkowice dokonano śluzowania kajaków wraz z ich załogami, które mogły doświadczyć działania tych urządzeń.
W połowie trasy przerwa na kawę pozwoliła pokrzepić się załogom przed dalszą częścią spływu. W jego dalszej części uczestnicy mijali inną atrakcję wodną - czynny prom drogowy (pontonowo-linowy) między Radolinem a Walkowicami. Przy śluzie Lipica można było obejrzeć funkcjonującą od kilku lat elektrownię wodną, jako przykład coraz częstszego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.
W trakcie spływu uczestników mijały inne jednostki pływające w postaci jachtów motorowych płynących w górę rzeki, które dzięki kolejnym śluzom i kanałom mogą dotrzeć nawet do Mazur. Spływające w dół jednostki, m.in. z niemieckimi banderami, dzięki drodze wodnej Noteć - Warta - Odra oraz rzekom i kanałom na zachód od Odry, mogą poruszać się po całej sieci dróg wodnych Niemiec i Holandii.
W doskonałej formie i nastrojach uczestnicy zakończyli spływ w nowo otwartej marinie po byłej stoczni remontowej w Czarnkowie.

Tylko dla najtwardszych Tylko dla najtwardszych Tylko dla najtwardszych Tylko dla najtwardszych

autor: Waldemar Szilke

(03.09.14)

Powrót na górę strony