Wystawa Katarzyny Monel

Data publikacji 31.07.2014

W szkolnej galerii „Akwarium” odbył się wernisaż malarstwa młodej artystki Katarzyny Monel. Komisarzem tej wystawy była pani Iwona Jurewicz ...

Wystawa Katarzyny Monel W szkolnej galerii „Akwarium” odbył się wernisaż malarstwa młodej artystki Katarzyny Monel. Komisarzem tej wystawy była pani Iwona Jurewicz, która swego czasu, pracując jako kustosz w Muzeum Okręgowym w Pile, organizowała wystawy w naszej galerii. Teraz mogła przypomnieć sobie atmosferę tamtych spotkań, bo podobnie jak wtedy, także i dziś na wernisażu wystawy Katarzyny Monel (prywatnie córki pani Iwony), obecni byli Komendant Szkoły – insp. Jerzy Powiecki, osoby kierujące komórkami organizacyjnymi Szkoły i pracownicy.
Komisarz wystawy opowiedziała o większości zaprezentowanych obrazów, tajemnicy ich powstania i związanych z nimi wydarzeniami. Także artystka powiedziała kilka słów o sobie i swojej twórczości. Katarzyna Monel jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej o specjalności telewizyjnej Wyższej Szkoły im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja public relations i corporate identity). Jest również wokalistką grindową, piszącą teksty dla swojego zespołu, poetką, a przede wszystkim malarką, autorką ponad 300 obrazów.
Przeżycia osobiste sprawiły, że zaczęła wyrażać swoje przemyślenia poprzez sztukę. Tak powstały jej teksty, które śpiewa podczas występów zespołu grindcorowego „Final Six”, którego jest wokalistką, a także obrazy. To one mówią o niej najwięcej. Każdy z nich stał się dla autorki poszukiwaniem drogi do odnalezienia samej siebie, zwłaszcza te z początku twórczości – anioły. Inne, stanowią idealne dopełnienie wnętrza. Artystka najlepiej czuje się w abstrakcji, która wyraża jej emocje, a odbiorcy pozwala ujrzeć coś, co może dowolnie interpretować.

Wystawa będzie czynna do 20 sierpnia. Serdecznie zapraszamy. Informacje – tel. 67 352 21 66.

Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel
Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel
Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel
Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel
Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel Wystawa Katarzyny Monel

autor: Anna Fons

(31.07.14)

Powrót na górę strony