Przez rzeczne meandry Gwdy i Noteci

Data publikacji 09.07.2014

W ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia powstania Szkoły Policji w Pile szkolne koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych zorganizowało...

Przez rzeczne meandry Gwdy i Noteci W ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia powstania Szkoły Policji w Pile szkolne koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych zorganizowało spływ kajakowy. Pod dowództwem Komandora spływu - Romana Wieczorka kajakarze rozpoczęli wędrówkę na Gwdzie tuż za jazem w Byszkach. Płynący z kajaków mieli możliwość podziwiania czystego piaszczystego dna i pięknych brzegów bez śladów obecności człowieka. W tak urokliwych okolicznościach dopłynęli do mariny w Ujściu gdzie w czasie krótkiej przerwy wypili świeżo parzoną kawę. Dalej płynęli już Notecią, mijając kolejne śluzy, które czasami zmuszały do przenosin kajaków. Na zakończenie wyprawy wszyscy spotkali się przy grillu, gdzie jeszcze przez długie godziny wspominali lata spędzone w Szkole.

Zarząd i członkowie szkolnego koła Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych składają serdeczne podziękowania dla kierownictwa Szkoły za umożliwienie dojazdu na miejsce startu i powrót do Piły oraz dla p. Mariusza Podgórskiego za opiekę i techniczne wyposażenie uczestników wyprawy.

Przez rzeczne meandry Gwdy i Noteci Przez rzeczne meandry Gwdy i Noteci Przez rzeczne meandry Gwdy i Noteci Przez rzeczne meandry Gwdy i Noteci

tekst i zdjęcia: mgr Andrzej Dominikowski

(08.06.14)