Narkotyki są geopolityczne – wykład otwarty

Data publikacji 30.05.2014

Narkotyki są geopolityczne – wykład otwarty Mieszkańcy Piły licznie przybyli na wykład starszego wykładowcy Zakładu Kryminalnego Szkoły – podinsp. Jarosława Zientkowskiego pt. „Narkotyki i dopalacze”. Wśród nich nie zabrakło studentów z Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, pracowników pilskiego Sanepidu, poradni psychologiczno – pedagogicznej, pedagogów, rodziców, nauczycieli czy też przedstawicieli licznych organizacji i instytucji. Taka różnorodność odbiorców świadczy o aktualności wspomnianej tematyki.
Prowadzący, podczas spotkania omówił definicje narkotyków i substancji odurzających, ich podział, mechanizm uzależnienia, a także przepisy prawne i rozmaite aspekty zjawiska narkomanii. Duże wrażenie na przybyłych wywołały fotografie osób zażywających niedozwolone substancje. Podinsp. Zientkowski przedstawił ilustracje roślin, środków odurzających i substancji psychotropowych, gdyż jak podsumował „narkotyki są geopolityczne, nie znają granic, są (niestety) wszędzie”. W czasie prelekcji policjant opowiedział też o charakterystycznych objawach ich zażycia.
Zarówno w trakcie, jak i po wykładzie, goście mieli jeszcze wiele pytań do prowadzącego, które dotyczyły m.in. wykrywania w organizmie ludzkim narkotyków za pomocą odpowiednich testerów.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji. Kolejne dwa, ogólnodostępne wykłady z tej serii będą odbędą się już w czerwcu:

24 czerwca godz. 16.00:
Problematyka gender – podinsp. Roman Rauhut

26 czerwca (zmiana terminu z 25) godz. 16.00
Przemoc seksualna wobec małoletniego: rodzaje, objawy, skutki oraz sposoby pomocy – nadkom. Ewa Mańka
Wykład skierowany szczególnie do nauczycieli przedszkoli, szkół, pedagogów, studentów Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile, lekarzy oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Pile, kuratorów społecznych, pracowników MOPS w Pile.

Serdecznie zapraszamy.

Narkotyki są geopolityczne – wykład otwarty Narkotyki są geopolityczne – wykład otwarty Narkotyki są geopolityczne – wykład otwarty Narkotyki są geopolityczne – wykład otwarty

autor: Anna Fons

(30.05.14)