Jesteśmy na podium!

Data publikacji 24.05.2014

Dzień po otwarciu kompleksu obiektów sportowych, na szkolnym boisku rozegrano Piłkarski Turniej Otwarcia o Puchar ...

Jesteśmy na podium! Dzień po otwarciu kompleksu obiektów sportowych, na szkolnym boisku rozegrano Piłkarski Turniej Otwarcia o Puchar Komendanta Głównego Policji dla Służb Mundurowych Garnizonu Pilskiego. W szranki zawodów stanęły drużyny Komend Powiatowych Policji w: Chodzieży, Czarnkowie, Pile, Wałczu i Złotowie oraz reprezentacje Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pile, Straży Miejskiej w Pile i Szkoły Policji w Pile.
Podczas Turnieju komendanci, których drużyny uczestniczyły w sportowych zmaganiach, zwiedzili Szkołę, oglądając m.in. sale tematyczne (zwalczania przestępczości narkotykowej, pierwszej pomocy przedmedycznej, informatyczną, daktyloskopii) oraz wystawę w galerii sztuki „Akwarium”).
W uroczystości otwarcia uczestniczył wicestarosta pilski p. Kazimierz Sulima, wspomniani komendanci powiatowi Policji, którzy przyjechali ze swoimi drużynami oraz kadra i kierownictwo Szkoły na czele z komendantem insp. Jerzym Powieckim. Po przywitaniu, kapitanowie drużyn wylosowali miejsca drużyn w poszczególnych grupach. W grupie A znalazły się reprezentacje: SP w Pile, PSP w Pile, KPP w Wałczu i KPP w Pile. Natomiast w skład Grupy B weszły: KPP w Chodzieży, KPP w Złotowie, KPP w Czarnkowie i Straż Miejska w Pile. W półfinale spotkały się Szkoła Policji w Pile, która pokonała pilską Straż Miejską 3:0 oraz Komenda Powiatowa PSP w Pile, która przegrała z Komendą Powiatową Policji w Chodzieży 0:1.
W finale zagrały: pilska Szkoła Policji (gorąco dopingowana zwłaszcza przez słuchaczy kompanii 3) i Komenda Powiatowa Policji Chodzieży. Po zaciętej rywalizacji, bezbramkowym remisie i rzutach karnych ostatecznie zwycięstwo przypadło chodzieskim policjantom. Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Policji, która otrzymała Puchar ufundowany przez Komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego. A na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Straży Miejskiej w Pile z pucharem ufundowanym przez Kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych mł. insp. Sylwestra Urbaniaka.
Wybrano także najlepszego strzelca, którym został sierż. sztab. Przemysław Zublewicz - instruktor Zakładu Interwencji Policyjnych pilskiej Szkoły Policji. Najlepszym bramkarzem został wybrany sierż. sztab. Romuald Cieciura - mł. wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły, który nie wpuścił ani jednej bramki. Najlepszym zwodnikiem został st. sierż. Dariusz Szenfeld z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Za swoją aktywność na boisku, wszyscy wymienieni otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz pendriv’y z logo 60-lecia Szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i przestrzeganiem zasad gry czuwali zaproszeni zawodowi sędziowie piłki nożnej: p. Rafał Płotka i Gustaw Kwaśniewski. A jako znakomity spiker Turnieju zaprezentował się p. Michał Witkowski. W podziękowaniu za włożony trud, otrzymali oni listy gratulacyjne i pamiątkowe filiżanki z logo 60-lecia Szkoły. Wszystkie drużyny biorące udział w zmaganiach otrzymały okolicznościowe puchary oraz dyplomy za uczestnictwo w Turnieju, natomiast zawodnicy otrzymali breloki do kluczy z logo 60-lecia Szkoły.
Na zakończenie ceremonii dekoracji zwycięzców, Komendant Powiecki zaprosił wszystkich do korzystania (zwłaszcza służby mundurowe) z nowych obiektów i organizacji na nich przedsięwzięć o charakterze sportowo - rekreacyjnym. Piłkarski Turniej Otwarcia zorganizowany został w ramach jubileuszu 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile oraz 95-lecia powstania Policji Państwowej i odbywał się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego.

Jesteśmy na podium! Jesteśmy na podium! Jesteśmy na podium! Jesteśmy na podium!
Jesteśmy na podium! Jesteśmy na podium!/t Jesteśmy na podium! Jesteśmy na podium!
Jesteśmy na podium! Jesteśmy na podium! Jesteśmy na podium! Jesteśmy na podium!

autor: Anna Fons

(24.05.14)