Wizyta u dzieci w szpitalu

Data publikacji 16.05.2014

Grupa wolontariuszy z naszej Szkoły odwiedziła najmłodszych pacjentów oddziału dzieci starszych w pilskim szpitalu. Przedstawiciele samorządu szkolnego ...

Wizyta u dzieci w szpitalu Grupa wolontariuszy z naszej Szkoły odwiedziła najmłodszych pacjentów oddziału dzieci starszych w pilskim szpitalu. Przedstawiciele samorządu szkolnego przekazali dzieciom upominki w postaci zabawek, książek, gier planszowych, kredek oraz kolorowanek. Lata obserwacji podczas dziesiątków odbytych już wizyt, utwierdzają nas w przekonaniu, że śmiech dzieci, to jedna z najkorzystniejszych terapii, dzięki której szybciej wracają one do zdrowia. W akcję zbierania upominków bardzo mocno zaangażowali się słuchacze kursu podstawowego SZP II/14, za co bardzo im dziękujemy.
Trwają już przygotowania do organizacji wspólnego pikniku wolontariuszy z naszej szkoły z uczestnikami placówek z powiatu pilskiego, zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi.

Wizyta u dzieci w szpitalu Wizyta u dzieci w szpitalu Wizyta u dzieci w szpitalu Wizyta u dzieci w szpitalu

autor: Wojciech Thiel

(16.05.14)