Popołudnie wspomnień

Data publikacji 12.05.2014

Wiele wzruszeń, refleksji i nutka nostalgii. Te uczucia towarzyszyły wszystkim, którzy uczestniczyli w „Popołudniu wspomnień” zorganizowanym z okazji 60-lecia ...

Popołudnie wspomnień Wiele wzruszeń, refleksji i nutka nostalgii. Te uczucia towarzyszyły wszystkim, którzy uczestniczyli w „Popołudniu wspomnień” zorganizowanym z okazji 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile.
Podczas spotkania, przy słodkim poczęstunku, obecni – głównie emerytowani policjanci i pracownicy Szkoły, zrzeszeni w szkolnym kole Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, a także kadra na czele z komendantem insp. Jerzym Powieckim i pracownicy obejrzeli materiały filmowe z historii Szkoły. Na ekranie zgromadzeni zobaczyli uroczystości z okazji obchodów 30-, 40- i 50-lecia Szkoły, przysięgę kadry w 1990 roku, nadanie sztandaru w 1991 roku. Wszyscy obecni mogli również zapoznać się z prezentacją ukazującą obecny wygląd Szkoły, jej bazę logistyczną i dydaktyczną. Natomiast o czasach współczesnych i planach na przyszłość opowiedział przybyłym komendant Powiecki. Takie spotkania będą w przyszłości kontynuowane, a wstęp na nie mają wszyscy chętni, zarówno emeryci, pracownicy, słuchacze, jak i pasjonujący się historią mieszkańcy Piły.
Na zakończenie goście z zainteresowaniem obejrzeli najnowszą wystawę w szkolnej galerii sztuki „Akwarium”, dotyczącą wojsk powietrzno - desantowych, aeromoblinych, wojsk specjalnych i służb specjalnych.

Zapraszamy do obejrzenia filmów.

30-lecie

40-lecie

50-lecie

Popołudnie wspomnień Popołudnie wspomnień Popołudnie wspomnień Popołudnie wspomnień