Nienawiść na policyjnym warsztacie

Data publikacji 25.04.2014

Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz Szkoła Policji w Pile były organizatorami warsztatów poświęconych zwalczaniu przestępczości popełnianej ...

Nienawiść na policyjnym warsztacie Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz Szkoła Policji w Pile były organizatorami warsztatów poświęconych zwalczaniu przestępczości popełnianej na tle nienawiści, które odbyły się dniach 14-16 kwietnia w Poznaniu. Z ramienia Szkoły zajęcia prowadził wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej – podinsp. Roman Rauhut.
Warsztaty miały stricte praktyczny wymiar, skoncentrowany na analizie spraw z całej Polski. Samo zjawisko przestępstw z nienawiści z roku na rok ma tendencje wzrostową, spowodowane jest to wzrastającą świadomością społeczną oraz podnoszeniem kwalifikacji policjantów. Funkcjonariusze są szkoleni z zakresu tej tematyki począwszy od kursów podstawowych, po specjalistyczne szkolenia kaskadowe realizowane w jednostkach liniowych.
Celem warsztatów była wymiana doświadczeń między policjantami z całego kraju prowadzącymi postępowania przygotowawcze, a także wskazanie jakiej pomocy i od kogo mogą jej oczekiwać. Prelegentami byli przedstawiciele poznańskiej prokuratury oraz policjanci Wydziału Wsparcia Zwalczania Cyberprzestępczości Biura Służby Kryminalnej KGP. W trakcie referowania własnych spraw policjanci zwracali uwagę na coraz częstsze zjawisko wzajemnego przenikania środowisk pseudokibiców i osób popełniających przestępstwa z nienawiści, o czym mówili przedstawiciele Wydziału ds. Zwalczania Pseudokibiców KSP.

Nienawiść na policyjnym warsztacie Nienawiść na policyjnym warsztacie Nienawiść na policyjnym warsztacie Nienawiść na policyjnym warsztacie

autor: Marzena Brzozowska

(25.04.14)