„Bezpieczny Trzecioklasista” po raz siódmy

Data publikacji 09.04.2014

Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej – podinsp. Mariusz Macierzyński oraz kom. Artur Kulczak jak co roku, uczestniczyli w charakterze ekspertów ...

„Bezpieczny Trzecioklasista” po raz siódmy Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej – podinsp. Mariusz Macierzyński oraz kom. Artur Kulczak jak co roku, uczestniczyli w charakterze ekspertów i sędziów VII Miejskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Trzecioklasista”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas trzecich pilskich szkół podstawowych, a jego organizatorem i gospodarzem jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile. Tam też uczniowie rozwiązywali test wiedzy, przygotowany we współpracy z wymienionymi policjantami. Pytania dotyczyły różnorodnych zagadnień związanych z szeroko pojętą tematyką ruchu drogowego, m.in. bezpiecznej drogi do szkoły, zasad przechodzenia przez jezdnię, znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego i poruszania się na rowerze, pojazdów uprzywilejowanych, numerów alarmowych, zachowania się na miejscu wypadku drogowego, ruchu pieszych. W teście znalazły się również pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w domu, szkole, na wakacjach, w podróży (dziecko jako pasażer) oraz bezpiecznego używania energii elektrycznej.

Wykładowcy Szkoły przygotowali dla uczniów niespodziankę. Mogli oni obejrzeć pokaz kierowania ruchem drogowym, wykonać pamiątkową daktyloskopię oraz zobaczyć w świetle lampy UV zabezpieczenia dokumentów.
Uroczysty Finał konkursu (w tym także konkursu plastycznego dla klas I – III) odbędzie się 28 maja br. o godz. 17.00 w auli Szkole Policji w Pile.

„Bezpieczny Trzecioklasista” po raz siódmy „Bezpieczny Trzecioklasista” po raz siódmy „Bezpieczny Trzecioklasista” po raz siódmy „Bezpieczny Trzecioklasista” po raz siódmy

autor: Anna Fons

(09.04.14)