Owocne szkolenie

Data publikacji 01.04.2014

Już po raz drugi w tym roku pożegnaliśmy absolwentów szkolenia podstawowego. Emocje towarzyszące 112 słuchaczom w trakcie egzaminu końcowego ...

Owocne szkolenie Już po raz drugi w tym roku pożegnaliśmy absolwentów szkolenia podstawowego. Emocje towarzyszące 112 słuchaczom w trakcie egzaminu końcowego szybko ustąpiły miejsca radości z udanego zakończenia szkolenia. Reprezentanci garnizonów: dolnośląskiego, kujawsko - pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego spędzili w Szkole ponad 5 miesięcy. W tym czasie zrealizowali 992 godziny zajęć dydaktycznych i kształtowali kompetencje m.in. z zakresu ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczenia ich miejsca, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowania interwencji, poszukiwania osób i rzeczy oraz ujawniania sprawców przestępstw, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, wykonywania czynności w sprawach o wykroczenia, szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji. Teraz przed nimi okres adaptacji zawodowej w oddziałach prewencji Policji i rozpoczęcie regularnej służby.
Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkolenia była tym przyjemniejsza, że zastępca komendanta Szkoły mł. insp. Piotr Gaca miał możliwość wyrażenia uznania dla słuchaczy, którzy wyróżnili się w czasie pobytu w Szkole na polu aktywności społecznej oraz trzem reprezentantom garnizonu dolnośląskiego: post. Łukaszowi Gołkowi, post. Arkadiuszowi Gontarkowi oraz post. Bartoszowi Maćkowowi, którzy wykazali się wysokimi umiejętnościami i zdecydowaniem, co potwierdzili w czasie realizowanych służb prewencyjnych zatrzymaniem na gorącym uczynku sprawców kradzieży pojazdu.

Owocne szkolenie Owocne szkolenie Owocne szkolenie Owocne szkolenie
Owocne szkolenie Owocne szkolenie Owocne szkolenie Owocne szkolenie

autor: Artur Godlewski

(31.03.14)

Powrót na górę strony