Festiwal Kryminału tuż, tuż

Data publikacji 19.03.2014

Niedawno wspominaliśmy o tym, że Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” wraz ze swoim pomysłodawcą i wykładowcą Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły ...

Festiwal Kryminału tuż, tuż Niedawno wspominaliśmy o tym, że Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” wraz ze swoim pomysłodawcą i wykładowcą Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły – podinsp. Leszkiem Koźmińskim zostali nominowani do „SYRIUSZY” - nagrody Prezydenta Miasta Piły. Ale to nie wszystko. Kolejny II Festiwal zbliża się wielkimi krokami.
Z końcem lutego zakończony został ogólnopolski konkurs dla blogerów na recenzję polskiej powieści kryminalnej z roku 2013 (już wkrótce ogłoszenie laureata) oraz trwający i skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku, konkurs plastyczny na okładkę książki kryminalnej (prawdziwej lub fikcyjnej), w których to konkursach głównymi nagrodami są czytniki ebooków ufundowane przez radnego Rady Miasta Piły, właściciela firmy Credo, Jacka Bogusławskiego.
Znany jest już program Festiwalu. Na szczególną uwagę zasługują spotkania autorskie z dziennikarzami śledczymi, znanymi i cenionymi, Tomaszem Sekielskim i Arturem Górskim. Warto podkreślić, że wspomniani goście to nie tylko dziennikarze, ale także (zwłaszcza Tomasz Sekielski) autorzy znakomitych książek sensacyjnych i kryminalnych. Po raz pierwszy też pojawia się szeroka formuła spotkań dla dzieci - familijny spektakl detektywistyczny teatru z Zielonej Góry oraz twórcze spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem, poczytnym autorem książek dla dzieci, nie tylko kryminalnych. Także młodzież i dorośli będą mogli znaleźć coś dla siebie. Dla nich organizatorzy Festiwalu proponują warsztaty z komiksu dla Festiwal Kryminału tuż, tużgimnazjalistów, wyjątkowy w swojej formule panel dyskusyjny pomiędzy pisarzami a policjantami (psycholog - profiler policyjny, oficer CBŚ zwalczający przestępczość gospodarczą i oficer werbujący agentów). W ramach Festiwalu po raz pierwszy w Pile i Wielkopolsce odbędą się również profesjonalne trzydniowe warsztaty pisarskie pod okiem zawodowych i uznanych autorów, Marcina Wrońskiego i Katarzyny Bondy. Nie zabraknie także lokalnych akcentów w postaci wykładu pilskiego znawcy dziejów Piły i regionu, Jana Szwedzińskiego, który w oparciu o źródła historyczne opowie o początkach milicji i pierwszej powojennej przestępczości w Pile. Podczas Festiwalu po raz pierwszy wręczona zostanie ogólnopolska nagroda literacka „Kryminalnej Piły” dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej wydanej w roku 2013.
Serdecznie zapraszamy w dniach 2-4 kwietnia br. do udziału w Festiwalu.

autor: Anna Fons, Leszek Koźmiński

(19.03.14)



Regulamin konkursu na najlepszą okładkę książki o tematyce kryminalnej

Strona internetowa Festiwalu

Kryminalna Piła 2013

Powrót na górę strony