Opuścili szkolne mury

Data publikacji 28.02.2014

Informowaliśmy niedawno o rozpoczęciu pierwszego tegorocznego szkolenia zawodowego podstawowego. Tym razem przyszedł czas na pierwsze ...

Opuścili szkolne mury Informowaliśmy niedawno o rozpoczęciu pierwszego tegorocznego szkolenia zawodowego podstawowego. Tym razem przyszedł czas na pierwsze zakończenie tego rodzaju szkolenia. Po bez mała półrocznym pobycie w pilskiej Szkole, dzisiaj do egzaminu końcowego przystąpiło 58 słuchaczy, reprezentujących garnizony: lubuski, łódzki i wielkopolski. Po uroczystym zakończeniu kursu i odebraniu świadectw potwierdzających nabycie kompetencji zawodowych, czeka ich teraz proces adaptacji zawodowej w postaci oddelegowania na okres 51 dni do oddziałów prewencji. W tym czasie każdego z nich czeka odbycie 37 ośmiogodzinnych służb, polegających m.in. na wykonywaniu, przy współdziałaniu z technicznymi środkami wsparcia, zadań związanych z prowadzeniem akcji i operacji policyjnych w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas pobytu przedstawicieli państw obcych, legalnych zgromadzeń publicznych oraz w czasie imprez masowych i protestów społecznych, udziału w przywracaniu porządku publicznego w przypadkach zbiorowego naruszenia prawa, pełnieniu służby patrolowej i ochronnej.

Opuścili szkolne mury Opuścili szkolne mury Opuścili szkolne mury Opuścili szkolne mury

autor: Artur Godlewski

(28.02.14)