Przestępczość farmaceutyczna i przestępczość przeciwko środowisku

Data publikacji 28.01.2014

Szkoła Policji w Pile już po raz trzeci gościła nadkom. Rafała Zatarę z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ...

Przestępczość farmaceutyczna i przestępczość przeciwko środowisku Szkoła Policji w Pile już po raz trzeci gościła nadkom. Rafała Zatarę z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, który poprowadził zajęcia na pierwszej w tym roku edycji kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej.
Nasz gość przybliżył słuchaczom zagadnienia związane z przestępczością farmaceutyczną oraz z przestępczością przeciwko środowisku, w tym narastający problem utylizacji odpadów medycznych. W trakcie swojego wykładu, bazując na konkretnych przykładach prowadzonych postępowań przygotowawczych, przedstawił aspekty prawne i taktyczne tej przestępczości, skalę zjawiska handlu podrobionymi lekami oraz zagrożenia i skutki z tym związane. Wykład i przedstawiona prezentacja multimedialna spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, o czym świadczyła duża liczba pytań kierowanych do prowadzącego.

autor: Hanna Bigielmajer

(28.01.14)