Wspólna choinka

Data publikacji 13.12.2013

Szkolni wolontariusze odwiedzili pacjentów oddziału dzieci starszych oraz dzieci przebywające na oddziale chirurgii w pilskim szpitalu. Przedstawiciele ...

Wspólna choinka Szkolni wolontariusze odwiedzili pacjentów oddziału dzieci starszych oraz dzieci przebywające na oddziale chirurgii w pilskim szpitalu. Przedstawiciele kompanii przekazali dzieciom upominki w postaci pluszowych maskotek, zabawek, książek, gier planszowych oraz słodyczy.
W tym roku była to już kolejna wizyta słuchaczy kursów podstawowych i specjalistycznych u dzieci chorych. Największym wydarzeniem było ubieranie przez dzieci, wspólnie z policjantami, przywiezionej choinki. Podziw wzbudziła maskotka olbrzymiego misia podarowana dzieciom przez pluton 4 kompanii VI.
Wolontariat jest okazją do realizacji życiowych marzeń i spełnienia swoich ambicji przydatności w społeczeństwie. Bardzo wielu młodych policjantów, uczących się w Szkole Policji w Pile, pomagając innym, przede wszystkim pomogło sobie. Wolontariat odmienił ich życie, pod koniec szkolenia inaczej patrzą na siebie, inaczej patrzą na pracę w Policji. Kiedy przychodzi ten czas - czas pożegnania ze szkołą i czas pracy w jednostkach, mówią o wolontariacie - warto było! Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dając siebie, niosą pomoc innym.

Wspólna choinka Wspólna choinka Wspólna choinka Wspólna choinka
Wspólna choinka Wspólna choinka Wspólna choinka Wspólna choinka

autor: Wojciech Thiel

(13.12.13)

Powrót na górę strony