Mobbing się nie opłaca

Data publikacji 05.12.2013

Pod takim hasłem w Szkole Policji w Pile przeprowadzone zostały w dniach 26 i 27 listopada szkolenia dla policjantów i pracowników Policji. Ich zakres obejmował ...

Mobbing się nie opłaca Pod takim hasłem w Szkole Policji w Pile przeprowadzone zostały w dniach 26 i 27 listopada szkolenia dla policjantów i pracowników Policji. Ich zakres obejmował spektrum zjawisk o podłożu dyskryminacyjnym, takim jak nierówne traktowanie, molestowanie, molestowanie seksualne czy wreszcie mobbing. O problemach zjawiska, specyfice i wadze problematyki mówiła prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Antymobbingowego OSA Pani Mariola Żarnoch, a problematykę zjawiska w ujęciu prawnym, uwzględniającym specyfikę środowisk policyjnych przedstawił Zdzisław Huzar, pełnomocnik ds. praw człowieka komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku. To dopiero pierwszy krok - mówi pani prezes. Te szkolenia dopiero uświadamiają odbiorcy wagę i powszechność tego zjawiska, ale od tego na pewno trzeba zacząć, aby zdiagnozować problem. Walka z tym zjawiskiem to już trudna i żmudna droga, tym bardziej, że w przepisach policyjnych to zjawisko w zasadzie nie istnieje.

Mobbing się nie opłaca Mobbing się nie opłaca Mobbing się nie opłaca Mobbing się nie opłaca

autor: Roman Rauhut

(05.12.13)

Powrót na górę strony