Zanim nadejdzie czas beztroski

Data publikacji 18.06.2013

W czerwcu intensywniej myślimy o wakacjach i chwilach relaksu, które wkrótce nastąpią. To również czas, kiedy częściej możemy zobaczyć spacerujące ...

Zanim nadejdzie czas beztroski W czerwcu intensywniej myślimy o wakacjach i chwilach relaksu, które wkrótce nastąpią. To również czas, kiedy częściej możemy zobaczyć spacerujące grupy dzieci i młodzieży, które wybrały się na szkolną wycieczkę. Jedną z takich wycieczek, tym razem do Szkoły Policji w Pile, postanowili odbyć czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile.
Goście zapoznali się z historią Szkoły i dziejami budynku, w którym od blisko 60 lat kształcą się policjanci. Stałym punktem każdej z wycieczek jest również zdjęcie pod logo Szkoły i pamiątkowa daktyloskopia. Uczniowie zwiedzili sale oględzinowe, w których słuchacze różnych kursów doskonalą swoje umiejętności w zakresie ujawniania śladów, przeprowadzania oględzin itp. Ponadto goście zapoznali się z wyposażeniem strzelnicy, sali informatycznej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie pod okiem instruktora spróbowali swoich umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie nieprzytomnej.
Na zakończenie uczniowie zobaczyli aulę, w której absolwenci otrzymują świadectwa ukończenia kursu, a także wystawę w szkolnej galerii sztuki „Akwarium” poświęconą umundurowaniu jednostek stacjonujących w Pile w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W programie wycieczki nie zabrakło również wielu ciekawostek z dziedziny kryminalistyki, którą nasi goście do dziś znali głównie z seriali kryminalistycznych.

Zanim nadejdzie czas beztroski Zanim nadejdzie czas beztroski Zanim nadejdzie czas beztroski Zanim nadejdzie czas beztroski

autor: Anna Fons, Waldemar Hałuja

(18.06.13)