Ponowne odwiedziny

Data publikacji 10.06.2013

Ponowne odwiedziny Dwie szkoły, których uczniów gościliśmy już w Pile, ponownie zapragnęły zaprezentować swoim wychowankom, jak wygląda szkolenie policjantów. Pierwszą grupę stanowiły dzieci i młodzież z Gimnazjum im. Władysława Reymonta w Pielgrzymce (koło Złotoryi), którzy ostatnio byli u nas w 2007 roku. Drugą grupę zwiedzających stworzyli uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie (woj. opolskie), którzy przybyli do Piły pod opieką policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Była to ich druga, po zeszłorocznej wizyta w naszej Szkole.
Podczas wycieczki młodzież zapoznała się z historią Szkoły i jej budynku, zdobyła wiadomości dotyczące pracy polskiej Policji i dystynkcji policyjnych, odwiedziła sale dydaktyczne, pomieszczenia tematyczne (oględzinowe, pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelnicę), a także szkolną galerię sztuki „Akwarium” oraz aulę z zabytkowymi witrażami. Goście wysłuchali także pogadanki dotyczącej szeroko pojętej kryminalistyki, śladów, które odnaleźć można na miejscu zdarzenia. Uczniowie zadawali prowadzącym wiele pytań, dotyczących specyfiki służby oraz zasad związanych z doborem do Policji.

Ponowne odwiedziny Ponowne odwiedziny Ponowne odwiedziny Ponowne odwiedziny

autor: Anna Fons