Niech się mury pną do góry!

Data publikacji 22.05.2013

Niech się mury pną do góry! Uwagę spacerujących wzdłuż ulicy Marii Konopnickiej od ponad miesiąca przykuwają poruszające się po terenie Szkoły maszyny budowlane. Od dawna już bowiem, oprócz bieżących remontów i prac prowadzonych w hali sportowej dwa lata temu, nie była realizowana tak duża inwestycja jak ta obecnie. Przedsięwzięcie, o którym mowa polega na rozbudowie hali sportowej o nowe pomieszczenia: siłownię (136 m2), salę judo (202 m2), salę ćwiczeń taktyki i techniki policyjnej (77m2). Ponadto powstanie zaplecze multimedialne oraz sala do sportów walki, pomieszczenia trenerów, magazyny, sanitariaty. Łącznie rozbudowa zajmie 817 m2 powierzchni użytkowej i będzie kosztowała ponad 2,7 mln zł.
W budynku zostanie zainstalowana wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła, instalacja wody lodowej (klimatyzacja) i sauna. Otoczenie hali także zmieni swoje oblicze – powstaną nowe ciągi komunikacyjne, droga dojazdowa i zainstalowany zostanie monitoring. Zakończenie prac planowane jest na grudzień br.

Niech się mury pną do góry! Niech się mury pną do góry! Niech się mury pną do góry! Niech się mury pną do góry!

autor: Anna Fons

(22.05.13)