Majowe warsztaty szkoleniowe

Data publikacji 21.05.2013

W ubiegłym tygodniu w Szkole Policji w Pile zostały przeprowadzone warsztaty szkoleniowe dotyczące zwalczania przestępstw przeciwko wolności seksualnej ...

Majowe warsztaty szkoleniowe W ubiegłym tygodniu w Szkole Policji w Pile zostały przeprowadzone warsztaty szkoleniowe dotyczące zwalczania przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, zorganizowane z inicjatywy Zakładu Kryminalnego. W charakterze prelegentów uczestniczyli m.in. mł. insp. Michał Duchniak (radca Zespołu Dochodzeniowo - Śledczego Wydziału Koordynacji Służby Kryminalnej KGP), nadkom. Robert Sierzputowski (ekspert Zespołu Dochodzeniowo - Śledczego Wydziału Koordynacji Służby Kryminalnej KGP), podinsp. Urszula Cur (ekspert Wydziału Psychologów Policyjnych KGP), asp. Katarzyna Liszewska (specjalista Wydziału Psychologów Policyjnych KGP) oraz Przemysław Kużniak (ekspert biologii Laboratorium Kryminalistycznego KSP). W warsztatach wzięli udział przedstawiciele komend wojewódzkich - policjanci i policjantki, którzy na co dzień zajmują się wspomnianą problematyką.
W części teoretycznej uczestnicy wysłuchali wykładów zaproszonych gości, które dotyczyły m.in. procedur postępowania Policji z ofiarą przemocy seksualnej, śladów biologicznych, wykorzystania bazy DNA, zaburzeń seksualnych sprawców przestępstw czy śladów psychologicznych.
W części praktycznej warsztatów funkcjonariusze musieli np. przyjąć zawiadomienie o przestępstwie i przygotować wniosek o ściganie karne od ofiary przemocy seksualnej oraz odpowiednią dokumentację, dokonać oględzin miejsca przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Ta część warsztatów została przygotowana i przeprowadzona przez wykładowców Zakładu Kryminalnego Szkoły - nadkom. Wojciecha Misia oraz asp. szt. Pawła Leśniewskiego.

Majowe warsztaty szkoleniowe Majowe warsztaty szkoleniowe Majowe warsztaty szkoleniowe Majowe warsztaty szkoleniowe

autor: Marzena Brzozowska

(21.05.13)