W ślad za porozumieniem KGP i KGŻW

Data publikacji 21.05.2013

Rzadko zdarza się, aby podpisane pomiędzy dwoma formacjami porozumienie tak szybko znajdowało wymierny efekt - tym bardziej jesteśmy dumni ...

W ślad za porozumieniem KGP i KGŻW Rzadko zdarza się, aby podpisane pomiędzy dwoma formacjami porozumienie tak szybko znajdowało wymierny efekt - tym bardziej jesteśmy dumni, że to właśnie Szkoła Policji w Pile wspólnie z Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, realizując podpisane w dniu 8 maja br. porozumienie pomiędzy Komendantem Głównym Policji oraz Komendantem Głównym Żandarmerii Wojskowej, przeprowadziła w dniach 13-17 maja br. w pilskiej Szkole kolejną edycję szkolenia specjalistycznego w zakresie współpracy z OZI, w której uczestniczyli zarówno policjanci, jak i 17 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. W szkoleniu uczestniczyli m.in. mjr Igor Pieczlewicz – kierownik Cyklu Szkolenia Kryminalnego CSŻW oraz wykładowca tego cyklu - Jan Suliński.
Każda edycja takiego szkolenia jest pozytywnie odbierana przez uczestników - ta jednak wywołała zdwojoną liczbę pozytywnych opinii. Historia, zarówno pilskiej Szkoły, jak i mińskiego Centrum, nie zna sytuacji, gdzie w trakcie pięciu dni szkolenia nastąpiła tak owocna wymiana doświadczeń i spostrzeżeń zawodowych obu służb. Szkolenie było na tyle interesujące, że można było stracić rachubę czasu. Dzięki temu jednak omówionych zostało więcej zagadnień - czynności operacyjno - rozpoznawczych realizowanych przez obie formacje.
Kolejną cechą decydującą o wciąż rosnącej popularności tego szkolenia jest udział w nich policjantów z zespołów werbunkowych komend wojewódzkich. Należą się im największe wyrazy podziękowania. Szczególne podziękowania jednak kierujemy do kolegów z zespołu werbunkowego WWK KWP w Bydgoszczy, którzy uczestniczyli w tej szczególnej edycji.
Nie bez znaczenia, dla jakości prowadzonych szkoleń jest fakt, że program tego kursu został stworzony przez kadrę Zakładu Kryminalnego pilskiej Szkoły i jest on cały czas ulepszany dzięki opiniom uczestników. Również pozytywnym doświadczeniem było połączenie sił policyjnych i wojskowych.
Wartym przypomnienia jest wydarzenie, kiedy to w 2011 r. podpisane zostało porozumienie między Szkołą Policji w Pile a Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, mające na celu wzajemną pomoc dydaktyczną.

autor: Robert Aftyka

(21.05.13)