Nowi absolwenci

Data publikacji 20.05.2013

Po sześciu miesiącach szkolenia podstawowego, Szkołę Policji w Pile w miniony piątek opuściło 305 absolwentów. Zakres materiału, jaki obejmował program ...

Nowi absolwenci Po sześciu miesiącach szkolenia podstawowego, Szkołę Policji w Pile w miniony piątek opuściło 305 absolwentów. Zakres materiału, jaki obejmował program szkolenia dotyczył m.in. ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz podejmowania interwencji, poszukiwania osób i rzeczy. Ponadto, program zakładał także kształtowanie umiejętności z zakresu ujawniania sprawców przestępstw, pełnienia służby w konwojach i pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, przywracania zbiorowo naruszonego porządku publicznego, przeciwdziałania zjawiskom kryminogennym, szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji. Absolwenci wykazali się kompetencjami pozwalającymi na profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych.
Teraz czeka ich 49-dniowa adaptacja zawodowa w Oddziale Prewencji Komendy Stołecznej Policji, w trakcie której zrealizują 37 ośmiogodzinnych służb. Po tym etapie powrócą do jednostek macierzystych. O nowych policjantów wzbogacą się jednostki z garnizonów: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Uroczystego wręczenia świadectw oraz, dla wyróżnionych osób, listów gratulacyjnych dokonał komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki.

Nowi absolwenci Nowi absolwenci Nowi absolwenci Nowi absolwenci

autor: Artur Godlewski