68. rocznica Dnia Zwycięstwa

Data publikacji 08.05.2013

Delegacja Szkoły na czele z Zastępcą Komendanta Szkoły mł. insp. Piotrem Gacą uczestniczyła, wraz z pocztem sztandarowym, w uroczystych obchodach 68. rocznicy ...

68. rocznica Dnia Zwycięstwa Delegacja Szkoły na czele z Zastępcą Komendanta Szkoły mł. insp. Piotrem Gacą uczestniczyła, wraz z pocztem sztandarowym, w uroczystych obchodach 68. rocznicy Dnia Zwycięstwa. Zebrani na placu Zwycięstwa wokół odsłoniętego w 1966 roku pomnika upamiętniającego Tysiąclecie Polski oraz powrót do Macierzy Ziem Zachodnich, upamiętnili minutą ciszy poległych na frontach i ofiary obozów zagłady drugiej wojny światowej oraz odśpiewali „Rotę”. Reprezentacje instytucji, stowarzyszeń i organizacji złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem, a także, już po zakończeniu uroczystości na placu Zwycięstwa, pod obeliskiem na Cmentarzu Żołnierzy Polskich i Radzieckich w pobliskim Leszkowie.

68. rocznica Dnia Zwycięstwa 68. rocznica Dnia Zwycięstwa

autor: Anna Fons