Finał „Bezpiecznego Trzecioklasisty”

Data publikacji 07.05.2013

W auli Szkoły Policji w Pile odbyła się uroczystość rozdania nagród w VI Miejskim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Trzecioklasista” ...

Finał „Bezpiecznego Trzecioklasisty” W auli Szkoły Policji w Pile odbyła się uroczystość rozdania nagród w VI Miejskim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Trzecioklasista” oraz VI Miejskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III „Uwaga – pieszy na drodze”.
W uroczystej gali uczestniczyli m.in. reprezentująca Prezydenta Miasta Piły – Mariola Chełminiak – Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Piły, Marzenna Urbaniak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile, Sabina Jakiel-Mainieri Dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeniowego Uniqa Przedstawicielstwo w Pile (główny sponsor nagród), Stanisław Jendraszczak i Edward Bartol – z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile oraz uczniowie pilskich placówek oświatowych wraz z nauczycielami i opiekunami. Naszą Szkołę, która jest partnerem obu konkursów, reprezentował Zastępca Komendanta – mł. insp. Piotr Gaca.
Podczas uroczystości laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia za swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, zasad ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej i talent plastyczny. Specjalnymi podziękowaniami zostali wyróżnieni nauczyciele szkół biorących udział w konkursach, którzy przygotowywali swoich podopiecznych. Otrzymali je także wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych naszej Szkoły: podinsp. Mariusz Macierzyński i kom. Artur Kulczak, którzy w kwietniu zasiadali w jury „Bezpiecznego Trzecioklasisty”, czuwając nad stroną merytoryczną konkursowych pytań. Wszystkie prace nagrodzone w konkursie plastycznym można było podziwiać w auli podczas uroczystości.
Gala obu konkursów miała miejsce w obchodzonym w dniach 6-12 maja Europejskim Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego tematem przewodnim jest „Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach”.
Organizatorem VI Miejskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Trzecioklasista” i VI Miejskiego Konkursu Plastycznego dla klas I -III „Uwaga – pieszy na drodze” jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile. Szkoła Policji jest partnerem obu przedsięwzięć.

Finał „Bezpiecznego Trzecioklasisty” Finał „Bezpiecznego Trzecioklasisty” Finał „Bezpiecznego Trzecioklasisty” Finał „Bezpiecznego Trzecioklasisty”

autor: Anna Fons

(07.05.13)