Już niedługo zakwitną kasztany

Data publikacji 29.04.2013

W miniony piątek w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego absolwentów Zespołu Szkół ...

Już niedługo zakwitną kasztany W miniony piątek w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Uczestniczyli w niej przyszli maturzyści, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. W uroczystości wziął udział komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki, który wraz z dyrektor ZSP nr 2 Marią Kubicą wręczył świadectwa uczniom czterech klas o profilu policyjnym.

Jest to kolejny rocznik klas „policyjnych” kończących naukę, podczas której młodzież zdobywała wiedzę w ramach autorskiego programu opracowanego przez wykładowców pilskiej Szkoły Policji. Uczniowie kształcili się m.in. z zakresu wybranych zagadnień prewencji i techniki kryminalistycznej, ruchu drogowego, bezpieczeństwa publicznego, zapoznawali się z elementami prawa karnego, procesowego oraz wykroczeń, a także zagadnieniami z zakresu broni palnej, środków przymusu i ochrony osobistej.
O wysokim poziomie nauki z pewnością świadczy fakt zdobycia I miejsca przez reprezentację z Piły w IV Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi i uzyskania tytułu „Klasy Policyjnej Roku 2012”.
Uroczystość uświetniły występy artystyczne uzdolnionych muzycznie i sportowo uczniów Zespołu Szkół.

Już niedługo zakwitną kasztany Już niedługo zakwitną kasztany Już niedługo zakwitną kasztany Już niedługo zakwitną kasztany

autor: Anna Fons

(29.04.13)