Prawo antydyskryminacyjne w Polsce

Data publikacji 24.04.2013

Podkom. Michał Zielonka z Zakładu Kryminalnego Szkoły Policji w Pile uczestniczył w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo antydyskryminacyjne w Polsce – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”, która odbyła się w piątek 19 kwietnia br. w Auli Collegium Iuridicum Novum Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konferencja została zorganizowana przez Koło Naukowe Praw Człowieka „Humanitas” oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem Konferencji była ocena jakości antydyskryminacyjnych regulacji prawnych obowiązujących w Polsce oraz rozważenie problemów ewentualnych zmian dla usprawnienia i zwiększenia efektywności systemu.

W ramach trzech paneli przeszłość, teraźniejszość, przyszłość prelekcje wygłosili eksperci, autorytety w dziedzinie prawa, szczególnie prawa antydyskryminacyjnego.

Więcej informacji, znajduje się na stronie internetowej oraz na facebooku.

autor: Marzena Brzozowska

(24.04.13)