Wiosenne odwiedziny

Data publikacji 19.04.2013

Z inicjatywy samorządu szkolnego, słuchacze kompanii III, IV oraz VI odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Jak zawsze, młodzi policjanci ...

Wiosenne odwiedziny Z inicjatywy samorządu szkolnego, słuchacze kompanii III, IV oraz VI odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Jak zawsze, młodzi policjanci spotkali się z ciepłym przyjęciem. Funkcjonariusze przekazali podopiecznym zakupione przez siebie słodycze, owoce i środki czystości. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie i bez wątpienia, nowe, przydatne w życiu doświadczenie. W trakcie pobytu funkcjonariusze zwiedzili sale, w których uczą się i pracują uczestnicy WTZ oraz zapoznali się z życiem codziennym placówki. Gospodarze zaprosili nas na kawę i ciastka oraz wspólną zabawę. W spotkaniu tym uczestniczył również post. Sebastian Wróbel (KWP we Wrocławiu), który podopiecznym Warsztatów opowiadał o swoich spadochroniarskich pasjach, a post. Paweł Kuzenin, podobnie jak w przedszkolu, wykonywał wspaniałe dzieła sztuki z balonów.
Wolontariusze ze Szkoły Policji oraz uczniowie klas drugich o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile odwiedzili również Publiczne Przedszkole nr 5 w Pile. Policjanci oraz młodzież, po przywitaniu się z dziećmi, przystąpili do wspólnej zabawy oraz wykonania pamiątkowej daktyloskopii. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak opowiadania o codziennej pracy Policji oraz prawdziwe dzieła sztuki wykonywane z balonów przez post. Pawła Kuzenina.

Wiosenne odwiedziny Wiosenne odwiedziny Wiosenne odwiedziny Wiosenne odwiedziny

autor: Wojciech Thiel