Pamiętamy

Data publikacji 12.04.2013

Pamiętamy Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 11 listopada 2007 roku, 13 kwietnia został ogłoszony dniem pamięci ludobójstwa katyńskiego. W związku z przypadającą w sobotę 73. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, na zaproszenie Prezydenta Miasta Piły i Zarządu Pilskiej Rodziny Katyńskiej, wokół pomnika Ofiar Stalinowskiego Ludobójstwa, zgromadziło się dziś wielu pilan, a także przedstawicieli instytucji, szkół, organizacji i stowarzyszeń, by oddać hołd Polakom pomordowanym na Wschodzie. Wśród zebranych obecna była delegacja, wraz z pocztem sztandarowym, Szkoły Policji w Pile na czele z zastępcą komendanta Szkoły podinsp. Romanem Gryczką.

Pamiętamy Pamiętamy Pamiętamy

autor: Anna Fons