„Wiosenne Przebudzenie” 2013

Data publikacji 27.03.2013

Park położony na terenie Szkoły był w ubiegłą sobotę metą, dla ponad 300 osób, które wzięły udział w X Wielodyscyplinowym Rajdzie Turystycznym ...

„Wiosenne Przebudzenie” 2013 Park położony na terenie Szkoły był w ubiegłą sobotę metą, dla ponad 300 osób, które wzięły udział w X Wielodyscyplinowym Rajdzie Turystycznym „Wiosenne Przebudzenie 2013”. Byli wśród nich piechurzy, którzy przywędrowali tutaj niosąc ze sobą kolorowe marzanny. Nie zabrakło również rowerzystów, prowadzonych przez zaprzyjaźnionego ze Szkołą Jana Balcerzaka i kajakarzy z pilskiego Klubu Kajakowego PTTK Gwda.
Na zmarzniętych i zmęczonych, ale szczęśliwych turystów, czekała nie tylko gorąca zupa, ale także zabawy rekreacyjne przygotowane przez harcerzy z 41. Drużyny Harcerskiej ZHP, konkurs krajoznawczy, zmagania w recytacji wierszyków i fraszek dotyczących wiosny oraz wystawa ekologicznych (większość bez użycia tworzyw sztucznych i tkanin) marzann przygotowanych przez uczestników Rajdu.
Kulminacyjnym momentem był wiosenny pochód grup turystycznych niosących swoje marzanny w kierunku rzeki, gdzie popłynęły z jej nurtem. Oczywiście w ramach dbałości o środowisko, kukiełki zostały później wyłowione przez kajakarzy. Każdy uczestnik zabawy odebrał też okolicznościowy kubek.
Finał X Wielodyscyplinowego Rajdu Turystycznego „Wiosenne Przebudzenie” 2013 został zorganizowany w szkolnym parku już po raz trzeci. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Oddział PTTK w Pile, Urząd Miasta Piły oraz Szkoła Policji w Pile.

„Wiosenne Przebudzenie” 2013 „Wiosenne Przebudzenie” 2013 „Wiosenne Przebudzenie” 2013 „Wiosenne Przebudzenie” 2013

autor: Anna Fons

(27.03.13)