Wybuchowe zajęcia

Data publikacji 14.03.2013

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu oraz ekspert fizykochemii z Laboratorium Kryminalistycznego ...

Wybuchowe zajęcia Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu oraz ekspert fizykochemii z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu przeprowadzili, w ramach cyklu KNOW HOW, zajęcia dla słuchaczy Szkoły Policji w Pile. Ich adresatami byli uczestnicy kursu z zakresu kierowania zespołami oględzinowymi oraz młodzi stażem policjanci kursu podstawowego zawodowego. W zajęciach uczestniczył także starszy kapral Romuald Zawadzki z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie wraz z psem Fuxem, którego zadaniem jest wykrywanie materiałów wybuchowych.

Wybuchowe zajęcia Uczestniczący w zajęciach poszerzyli swoją wiedzę na temat materiałów wybuchowych, jak i samego zjawiska wybuchu. Ponadto, prowadzący wspomnieli o coraz powszechniejszym terroryzmie bombowym. Przedstawili organizację i strukturę swojego oddziału oraz opowiedzieli o codziennej, bardzo ciekawej, acz pełnej wyrzeczeń służbie i zadaniach, które wykonują. Zaprezentowali także algorytm postępowania w przypadku zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego.

autor: Anna Fons

(14.03.13)

Powrót na górę strony