W obronie dziedzictwa narodowego

Data publikacji 12.03.2013

Na zaproszenie wykładowców Zakładu Kryminalnego Szkoły, gościem kolejnego spotkania z cyklu KNOW HOW był st. asp. dr Marek Łuczak - kierownik Zespołu ...

W obronie dziedzictwa narodowego Na zaproszenie wykładowców Zakładu Kryminalnego Szkoły, gościem kolejnego spotkania z cyklu KNOW HOW był st. asp. dr Marek Łuczak - kierownik Zespołu dw. z Przestępczością Przeciwko Zabytkom Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Spotkanie było poświęcone przestępstwom przeciwko dziedzictwu narodowemu. Dr Łuczak spotkał się zarówno ze słuchaczami kursu podstawowego, jak i specjalistycznego. Na obydwu prelekcjach zapoznał uczestniczących w nim policjantów z pojęciami dotyczącymi wspomnianego zagadnienia. Szczegółowo przedstawił też algorytm postępowania służb na miejscu dokonania np. kradzieży dzieł sztuki oraz wskazał, na co należy zwrócić uwagę dokonując wstępnego rozpoznania.
Spotkanie ilustrowane było prezentacją multimedialną, bogatą dokumentacją fotograficzną i poglądową oraz ciekawymi przykładami praktycznymi, z którymi prowadzący spotkał się podczas długoletniej praktyki.
Omawiana tematyka i ciekawy sposób jej prezentacji z pewnością wpłyną na szersze zrozumienie zagadnienia przestępczości przeciwko dziedzictwu narodowemu oraz roli i funkcji Policji w odzyskiwaniu zaginionych zabytków i dzieł sztuki.

autor: Anna Fons

(12.03.13)