Bezpieczne ferie

Data publikacji 09.01.2013

Już niedługo, bo od 14 stycznia w województwie wielkopolskim rozpoczną się ferie zimowe. Przedstawiciele samorządu szkolnego, wraz z opiekunem ...

Bezpieczne ferie Już niedługo, bo od 14 stycznia w województwie wielkopolskim rozpoczną się ferie zimowe. Przedstawiciele samorządu szkolnego, wraz z opiekunem, przez kilka ostatnich dni odwiedzali różne placówki oświatowe. Na spotkaniach z uczniami, dziećmi i podopiecznymi, które odbyły się pod hasłem ?Sam w ferie w domu?, przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zimowych zabaw na śniegu, jazdy na sankach, nartach, łyżwach oraz bezpiecznego pobytu w domu. Policjanci opowiadali także o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami oraz zagrożeniach mogących spotkać najmłodszych.

Bezpieczne ferie Szczególną oprawę miało spotkanie z dziećmi z przedszkola w Kaczorach. Spotkanie rozpoczęło się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami w czasie wspólnych zabaw na śniegu. Po wykonaniu pamiątkowej daktyloskopii, wolontariusze wysłuchali przepięknych piosenek dedykowanych wszystkim słuchaczom Szkoły Policji w Pile i rozpoczęli wspólną zabawę. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane prezentami, w tym odblaskami bezpieczeństwa.

Bezpieczne ferie Bezpieczne ferie Bezpieczne ferie

autor: Wojciech Thiel