Z pożytkiem dla młodszych i starszych stażem

Data publikacji 12.12.2012

Podkom. Michał Zielonka, wykładowca Zakładu Kryminalnego Szkoły Policji w Pile, nadzorując słuchaczy kursu podstawowego ...

Z pożytkiem dla młodszych i starszych stażem Podkom. Michał Zielonka, wykładowca Zakładu Kryminalnego Szkoły Policji w Pile, nadzorując słuchaczy kursu podstawowego w ramach praktyki zawodowej w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, przeprowadził dwa szkolenia dla policjantów Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji tej jednostki. Pobyt nauczyciela w charakterze opiekuna słuchaczy stał się doskonałą okazją do realizacji doskonalenia zawodowego lokalnego z zakresu dokumentowania uzyskanych informacji, w tym zasad sporządzania meldunku informacyjnego oraz taktyki zatrzymania osoby przez policjanta.

Przedsięwzięcie to po raz kolejny potwierdza, że obecność nauczyciela - opiekuna w jednostce, w której słuchacze odbywają praktyki, jest korzystne nie tylko dla samych młodych adeptów sztuki policyjnej, ale również pomaga starszym stażem policjantom w podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych.

autor: Marzena Brzozowska

(12.12.12)