Bezpieczna Szkoła

Data publikacji 26.11.2012

Powyższe słowa stały się mottem najnowszej wystawy pokonkursowej otwartej w szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?. Wystawa ta jest zwieńczeniem cyklu ...

Bezpieczna Szkoła Powyższe słowa stały się mottem najnowszej wystawy pokonkursowej otwartej w szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?. Wystawa ta jest zwieńczeniem cyklu zajęć dla młodzieży klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Zajęcia te, w których wzięli udział uczniowie czterech klas drugich, prowadzone były w pilskiej Szkole Policji od września do początku listopada br. Uczniowie wykonali 63 prace plastyczne, spośród których jury pod przewodnictwem wicedyrektora ZSP nr 2, Andrzeja Trempały przyznało trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia:

I miejsce ? Julita Twaróg (kl. II a)
II miejsce ? Dominika Kotulla (II a)
III miejsce ? Marta Łukasiewicz (kl. II d)

Wyróżnienia:

Sandra Bogusławska (kl. I a)
Marika Mertin (kl. II c)
Sandra Lipska (kl. II d)

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i gratulacje od zastępcy dyrektora ZSP nr 2, Andrzeja Trempały oraz zastępcy komendanta Szkoły Policji, mł. insp. Piotra Gacy.

O część artystyczną, która odbyła się w auli Szkoły Policji, zadbały dwie wokalistki z ZSP nr 2 w Pile: Angelika Szymańska i Justyna Ratajewska. Występ uczennic spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności, którą stanowiła kadra Szkoły Policji oraz młodzież klas ?policyjnych?.

Warto przypomnieć, że współpraca między pilską Szkołą Policji a ZSP nr 2 została zawarta pod patronatem starosty pilskiego 22 czerwca 2006 r. Współpraca ta ma na celu kształtowanie pożądanych społecznych postaw uczniów oraz przekazywanie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w ramach ścieżki przedmiotowej ?Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa publicznego?. Są one realizowane w siedmiu blokach tematycznych przez cały okres nauki, tj. przez trzy lata. Prowadzone są głównie przy pomocy aktywizujących metod nauczania i znaczna ich część poświecona jest praktycznym aspektom służby policyjnej.

Bezpieczna Szkoła Bezpieczna Szkoła Bezpieczna Szkoła Bezpieczna Szkoła

autor: Wojciech Thiel