Zwalczanie korupcji - kolejna edycja

Data publikacji 15.11.2012

W ramach stałej, obejmującej różne aspekty zwalczania przestępczości, współpracy Szkoły Policji w Pile z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji, odbyła się kolejna edycja warsztatów szkoleniowych z zakresu zwalczania korupcji.

Przez 5 dni przedstawiciele jednostek terenowych z całej Polski poszerzali i doskonalili swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu przepisów karnych sankcjonujących przestępczość korupcyjną, obszarów i metod działania sprawców, a także sposobów prowadzenia czynności wykrywczych. Wspomniane przedsięwzięcie w szczególności koncentrowało się wokół ofensywnych metod prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych - kontrolowanego wręczenia (przyjęcia) korzyści majątkowej. W realizacji warsztatów, poza wykładowcami Zakładu Kryminalnego Szkoły: podinsp. Waldemarem Szilke i podinsp. Jackiem Słońskim, wzięli udział: podinsp. Urszula Cur z Wydziału Psychologów Policyjnych Biura Kadr i Szkolenia KGP, podinsp. Andrzej Stryjek z Wydziału ds. Zwalczania Korupcji Biura Kryminalnego KGP, podinsp. Wojciech Maćkowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz funkcjonariusze z Wydziału Werbunkowego Biura Wywiadu Kryminalnego KGP.

autor: Marzena Brzozowska

(13.10.12)