Turniej Klas Policyjnych – V edycja

Data publikacji 29.10.2012

Rozpoczynamy przygotowania do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, który w przyszłym roku, a dokładniej w dniach 27-28 maja, zostanie przeprowadzony ...

Turniej Klas Policyjnych - V edycja Rozpoczynamy przygotowania do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, który w przyszłym roku, a dokładniej w dniach 27-28 maja, zostanie przeprowadzony już po raz piąty.

Zgodnie z regulaminem Turnieju, może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, w tym organizator (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile) oraz drużyny, które w poprzedniej edycji zajęły trzy pierwsze miejsca. Z uwagi na to, że będzie to jubileuszowa edycja, prawo do wzięcia udziału w Turnieju mają też zagwarantowane te szkoły, których reprezentacje uczestniczyły w każdej z czterech poprzednich edycji. W przypadku większej liczby zgłoszeń, niż limit wolnych miejsc, o tym, która z reprezentacji dostanie się do finału zadecydują eliminacje.

W przyszłorocznej edycji rozegrane zostaną następujące konkurencje:
- sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
- test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
- test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- test umiejętności strzeleckich.

Dodatkową konkurencją, której wyniki nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej, będzie konkurs na plakat profilaktyczny pod hasłem "Bezpieczna Szkoła".

Na zgłoszenia reprezentacji czekamy do 15 stycznia 2013 r.

Aktualności dotyczące Turnieju będą publikowane na stronie internetowej naszej Szkoły.
Informacji udzielają także: podinsp. Dorota Witkowska - tel. (67) 352 21 60, tel. kom. 695 820 161, faks 67 352 23 27, podinsp. Wojciech Thiel - tel. (67) 352 24 23, tel. kom. 605 597 988.

autor: Anna Fons

(29.10.12)