Kryminalna Piła 2013

Data publikacji 17.10.2012

Historia Piły od zawsze była związana z mundurem. Kiedyś mówiono nawet, że gród w którym przyszedł na świat Stanisław Staszic to miasto kolejarzy, wojskowych ...

Kryminalna Piła 2013 Historia Piły od zawsze była związana z mundurem. Kiedyś mówiono nawet, że gród w którym przyszedł na świat Stanisław Staszic to miasto kolejarzy, wojskowych i policjantów. Skoro już mowa o tych ostatnich, nasza Szkoła w liczebności niebieskich mundurów z pewnością przyczyniła się do tej legendy. Dodać do tego należy, że ?od zawsze? (no może od lat 60. XX wieku) była to szkoła ?kryminalna?, do której na liczne szkolenia przyjeżdżali funkcjonariusze pracujący w pionie kryminalnym Milicji, a później Policji.
Nic więc dziwnego, że nasza Szkoła została współorganizatorem - razem z Regionalnym Centrum Kultury ?Fabryka Emocji? w Pile - Festiwalu Kryminału ?Kryminalna Piła 2013?, który będzie miał miejsce w przyszłym roku. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

W ramach ?Festiwalu? na pilan czeka wiele atrakcji, m.in. spotkania autorskie z najlepszymi polskimi pisarzami kryminałów, zarówno tych współczesnych, jak i retro. Także ulice Piły staną się niepowtarzalnym miejscem wyjątkowego i pierwszego w historii miasta przedsięwzięcia - Kryminalnej Gry Ulicznej.

Na stronie Festiwalu www.kryminalnapila.pl można znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania, a przynajmniej na ?siedem złotych pytań kryminalistyki? (co? gdzie? kiedy? jak? czym? dlaczego? kto?). Dociekliwi znajdą tam także regulamin właśnie ogłoszonego Konkursu Literackiego ?Kryminalne opowiadanie z Piłą w tle?. Formą literacką pracy konkursowej jest opowiadanie, zawierające intrygę kryminalną, w którym istotne znaczenie odgrywa nasze miasto. Strategicznym partnerem konkursu jest serwis internetowy ?Zbrodnia w Bibliotece?.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie.

Regulamin Konkursu Literackiego ?Kryminalne opowiadanie z Piłą w tle?

autor: Anna Fons

(17.10.12)