Mistrz i Uczeń

Data publikacji 26.07.2012

Wczoraj w szkolnej galerii sztuki ?Akwarium? odbył się wernisaż wystawy malarstwa zatytułowanej ?Mistrz i Uczeń?. Zaprezentowano na niej prace autorstwa ...

Mistrz i Uczeń Wczoraj w szkolnej galerii sztuki ?Akwarium? odbył się wernisaż wystawy malarstwa zatytułowanej ?Mistrz i Uczeń?. Zaprezentowano na niej prace autorstwa Krystyny Kmieciak (Mistrz) i Justyny Marciniak (Uczeń). Na otwarciu obecny był zastępca komendanta Szkoły mł. insp. Piotr Gaca, kadra, pracownicy oraz zaproszeni goście i mieszkańcy Piły. Prace artystek spotkały się z ciepłym przyjęciem. Wystawa, która została zorganizowana w ramach obchodów Święta Policji będzie czynna do końca sierpnia br.
Krystyna Kmieciak - malarka, pedagog, ukończyła Pedagogikę Artystyczną na UAM. Szczególnie interesuje ją rzeźba, architektura i malarstwo. Ceni sobie dobrą książkę, film, słucha jazzu, bluesa, dużo podróżuje, poszukując nowych inspiracji. Maluje portrety. Jest ilustratorką ćwiczeń i śpiewników szkolnych do muzyki, projektuje okładki. Malarstwo to pasja, która daje jej wiele satysfakcji. Ulubioną techniką jest akwarela. Większość obrazów jej autorstwa cechują ciepłe i ekspresyjne barwy w nurcie realistycznym, jak i abstrakcyjnym. Prowadzi warsztaty malarskie dla młodzieży i dorosłych. Organizuje konkursy plastyczne i wernisaże. Należy do Związku Plastyków Artystów RP i Nauczycieli Twórczych ?Jelo?. Obrazy, które tworzy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą, m.in. we Francji, Włoszech, Niemczech, Chinach. Swoje prace w Szkole prezentowała już dwukrotnie w 2009 roku oraz niecały rok później, podczas wystawy zbiorowej ?Wizytówki? .
Justyna Marciniak ? uczennica Krystyny Kmieciak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale grafiki. Dyplom uzyskała w pracowni wklęsłodruku w 2010 roku. Zajmuję się grafiką, fotografią, rysunkiem, ilustracją, malarstwem.

Mistrz i Uczeń Mistrz i Uczeń Mistrz i Uczeń Mistrz i Uczeń

autor: Anna Fons