Droga wiodła przez Wrzosy

Data publikacji 24.07.2012

Grupa pasjonatów turystyki rowerowej z naszej Szkoły, pod przewodnictwem znanych w Pile cyklistów Jana Balcerzaka i Zbigniewa Możejko, wraz z ...

Droga wiodła przez Wrzosy Grupa pasjonatów turystyki rowerowej z naszej Szkoły, pod przewodnictwem znanych w Pile cyklistów Jana Balcerzaka i Zbigniewa Możejko, wraz z członkami PTTK Piła i mieszkańcami grodu Staszica, uczestniczyła w wycieczce rowerowej zorganizowanej z okazji zbliżającego się Święta Policji. Nie poddając się przeciwnościom (przebita opona, słońce, deszcz, błoto, wąskie drogi), przejechali dziesiątki kilometrów.
27 rowerzystów wyruszyło w niedzielne przedpołudnie sprzed budynku Szkoły. Później było już z górki (i pod górkę także) lasem do Dobrzycy, po drodze przejechali obok ?Cmentarza Leśników?, na którym znajdują się groby z drugiej połowy XIX wieku i posadzony dokładnie 10 kwietnia 2010 r. ?Las Turystów?. Dalej wycieczkowicze leśnymi ścieżkami udali się do Krępska. Minęli stację PKP w Płytnicy, aby obejrzeć miejsce, w którym tuż przed wyborem na papieża spędzał wakacje Karol Wojtyła (tzw. biwak papieski nad Jeziorem Krąpskim Średnim). Następnie cykliści zatrzymali się na dłuższy odpoczynek w przepięknie położonej stanicy Wrzosy. Tutaj czekało na nich ognisko, pieczone kiełbaski i niezapomniane widoki. Opiekująca się tym wyjątkowym miejscem Beata Solak otrzymała specjalne podziękowania za gościnę. Rowerzyści wręczyli je także swoim przewodnikom, a najdzielniejszy (i najmłodszy - 9 lat) uczestnik wycieczki ? Jakub Kocoń dostał za swoją postawę i niezłomność specjalny dyplom.
Po smacznym posiłku, regeneracji sił i wpisie do księgi pamiątkowej, grupa udała się lasem do Czechynia, minęli miejscowość Zabrodzie i zatrzymali się na chwilę w gospodarstwie rybnym mieszczącym się w Tarnowie nad Jeziorem Łachotka. Stamtąd leśnymi ostępami, w letnim deszczu, mijając leśniczówkę Łubianka przez rezerwat Kuźnik dotarli do Piły, zostawiając za sobą ponad 61 km drogi.

Droga wiodła przez Wrzosy Droga wiodła przez Wrzosy Droga wiodła przez Wrzosy Droga wiodła przez Wrzosy

autor: Anna Fons

(24.07.12)