Przeżyjmy to jeszcze raz

Data publikacji 13.07.2012

Dziś mija dokładnie tydzień, odkąd kolejne kursy podstawowe opuściły mury naszej Szkoły. Przed nimi okres sprawdzenia zdobytej wiedzy i doświadczenia ...

Przeżyjmy to jeszcze raz Dziś mija dokładnie tydzień, odkąd kolejne kursy podstawowe opuściły mury naszej Szkoły. Przed nimi okres sprawdzenia zdobytej wiedzy i doświadczenia w praktyce, za nimi z pewnością wiele godzin nauki, ale też wiele wspomnień i niezapomnianych przeżyć.
Wśród nich było wielu młodych policjantów, którzy oprócz codziennego przyswajania wiedzy, znaleźli czas, aby realizować się na rozmaitych polach i aktywnie uczestniczyć w życiu Szkoły. Wspomnijmy tylko działalność Samorządu Szkolnego Słuchaczy (post. Tomasz Jordanowski, post. Agnieszka Kowalska, post. Agnieszka Nalewajko, post. Marcin Piechowski, post. Paweł Sosnowski, post. Elżbieta Wilczyńska), który przez ponad 5 miesięcy zorganizował wiele akcji honorowego oddawania krwi oraz wyjazdów wolontaryjnych do zaprzyjaźnionych placówek. Nie sposób też pominąć uzdolnionych artystycznie muzyków ze szkolnego zespołu AWANS (post. Jakub Dobrzyński - gitara elektryczna, post. Adam Jędryczka - perkusja, post. Mateusz Tomczyński - saksofon), którzy zagrali kilkanaście koncertów, wzruszając nie tylko publiczność w Pile i Jastrowiu, ale także uczestników Turnieju Klas Policyjnych z całej Polski. Warto również wspomnieć o słuchaczach, którzy na zakończenie kursu otrzymali specjalne podziękowania za postawę koleżeńską (post. Paulina Krzysztofik, post. Jacek Madera, post. Joanna Siuda, post. Adam Wojciechów) zaprezentowaną podczas pobytu w Szkole. Ich chęć znajdowania czasu dla innych, niesienia pomocy, życzliwość i wsparcie dla koleżanek i kolegów zasługują na podkreślenie i szczególne wyróżnienie.

Przeżyjmy to jeszcze raz Przeżyjmy to jeszcze raz Przeżyjmy to jeszcze raz Przeżyjmy to jeszcze raz

autor: Anna Fons

Zdjęcia: Marcin Walich