Taniec i mundur

Data publikacji 06.07.2012

W Policji można spotkać ludzi z rozmaitymi pasjami i zawodami. O tych najciekawszych piszemy regularnie na naszej stronie. Wśród grona ...

Taniec i mundur W Policji można spotkać ludzi z rozmaitymi pasjami i zawodami. O tych najciekawszych piszemy regularnie na naszej stronie. Wśród grona pedagogicznego i słuchaczy gościliśmy w Szkole m.in. mistrzynię Polski w piłce stołowej (popularne ?piłkarzyki?) ? Agatę Ćwiąkałę , mistrzów w sztukach walki, pasjonatów sportów ekstremalnych - Waldemar Lijewski , czy też bardziej spokojnych artystów ? plastyków Łukasz Ojak ? absolwent ASP we Wrocławiu. Nie można też zapominać o uzdolnionych muzycznie słuchaczach z zespołu ?Awans? . Wspominamy o tym ponieważ do grona ?zwyczajny ? (nie)zwyczajnych? policjantów z naszej Szkoły dołączył post. Piotr Chudzicki (KMP w Poznaniu), obecnie słuchacz kursu podstawowego.

Taniec i mundur Post. Chudzicki jest absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu i przez wiele lat występował w Polsce i poza jej granicami jako tancerz. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w balecie Opery Śląskiej. Następnie został solistą Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu, by później związać się z Polskim Teatrem Tańca, którego był solistą i pedagogiem. Prowadził tam m.in. Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i był jednym z inicjatorów powstania Atelier Polskiego Teatru Tańca. Był także członkiem poznańskiego kolektywu artystycznego ?Movements Factory? i realizował wspólne projekty, m.in. z Czesławem Mozilem. Współpracował z Poznańskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Teatralnych.

Taniec i mundur Oprócz tego post. Chudzicki jest absolwentem Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacja: filmoznawstwo). Jak mówi, często wykorzystywał wiedzę zdobytą na studiach podczas swojej pracy artystycznej w teatrze i na warsztatach.
W swojej karierze pracował nie tylko jako tancerz, ale także choreograf, instruktor jogi i fitness oraz trener personalny. Co więc sprawiło, że tanecznym krokiem poszedł w stronę Policji? Jak mówi post. Chudzicki, odpowiedź jest prosta ?Wbrew pozorom, Policja i taniec mają ze sobą wiele wspólnego. W obydwu przypadkach liczy się praca zespołowa, zaufanie do drugiej osoby, chęć i umiejętność pomagania innym. Poza tym, zawsze interesowały mnie zagadnienia związane z szeroko pojętą kryminalistyką?.

autor: Anna Fons

zdjęcia: Andrzej Grabowski, Anna Fons