Dobry pomysł na wycieczkę

Data publikacji 27.06.2012

Dobry pomysł na wycieczkę Ostatnie dni roku szkolnego są doskonalą okazją, by wybrać się na wycieczkę. Jednym z chętniej wybieranych celów takich wycieczek jest pilska Szkoła Policji. W ciągu ostatniego tygodnia Szkoła otworzyła swoje podwoje dla ponad 140 zwiedzających. Z historią Szkoły oraz pracą Policji zapoznali się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kaczorach oraz uczniowie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pile, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Świętej (powiat złotowski).
Goście zwiedzili szkolną aulę oraz sale oględzinowe, w których na co dzień młodzi policjanci zgłębiają tajniki sztuki policyjnej. Duże wrażenie wywarła wizyta na strzelnicy i zajęcia z podkom. Radosławem Spychalskim - instruktorem Zakładu Technik Interwencji Policyjnych i ratownikiem medycznym w jednej osobie. Omówił on algorytm postępowania w przypadku znalezienia osoby nieprzytomnej, sposoby opatrywania ran i zakładania kołnierzy ortopedycznych.
Podczas wycieczki zwiedzający poznali zawartość walizki kryminalistycznej i mieli okazję samodzielnie ujawnić ślady linii papilarnych, poznając w ten sposób sekrety daktyloskopii, które przybliżyli im podinsp. Jacek Słoński oraz podinsp. Leszek Koźmiński - wykładowcy Zakładu Kryminalnego. Ponadto goście zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z działaniem urządzenia biometrycznego, a także dowiedzieli się, w jakim celu oraz jak wykonuje się zdjęcia sygnalityczne.
Ostatnim etapem wycieczek była wizyta w szkolnej galerię sztuki ?Akwarium?, w której prezentowana jest wystawa eksponatów związanych z Milicją Obywatelską, pochodzących ze zbiorów wykładowcy Zakładu Kryminalnego podinsp. Mariusza Staronia oraz prace artystów z Uniwersytetu III Wieku w Pile.

Dobry pomysł na wycieczkę Dobry pomysł na wycieczkę Dobry pomysł na wycieczkę Dobry pomysł na wycieczkę

autor: Anna Fons

(27.06.12)